Ana sayfa Genel Güncel Buldan’da Ahmet Türk- Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması ve CHP’ye çağrı

Buldan’da Ahmet Türk- Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması ve CHP’ye çağrı

134
0

Kürt siyasetçi Ahmet Türk ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 8 Kasım’da Ankara’da bir araya gelmesine ilişkin açıklamada bulunan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Tesadüfi bile olsa Ahmet Türk gibi isimlerin bu tür görüşmeleri yapmasında bir sakınca görmediğimizi özellikle ifade etmek istiyorum” dedi Partisinin genel merkezinde düzenlenen il eş başkanları toplantısına katılan Buldan gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin sorusu üzerine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile eski HDP Milletvekili Ahmet Türk arasında yapılan görüşmeyi değerlendiren Buldan, görüşmenin ‘tesadüfen’ yapıldığını belirtti.Sakıncalı görmüyoruz”Buldan görüşmenin, parti kararı ile yapılmadığını belirterek, “Tesadüfi bile olsa Ahmet Türk gibi isimlerin bu tür görüşmeleri yapmasında bir sakınca görmediğimizi özellikle ifade etmek istiyorum. Fakat esas görüşmeler, karar mekanizmalarımızda alacağımız kararlar ve halkımızla yapacağımız görüşmeler doğrultusunda olan görüşmelerdir” diye konuştu.

“CHP’den ittifak teklifi gelirse kapımız açık”CHP ile olası bir yerel seçim ittifakı olasılığını da değerlendiren Buldan, “Yerellerde yapılacak görüşmelerin önemli olduğunu düşünüyorum. Merkezi anlamda alınmış bir karar ve görüşme yok bu aşamaya kadar. Bundan sonrası açısından yereller başta olmak üzere merkezi görüşmelerde de böyle bir teklif gelirse barış, demokrasi ve özgürlükler açısından kapımızın açık olduğunu ifade edebiliriz” dedi.

Ne olmuştu?CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Kürt siyasetçi Ahmet Türk 8 Kasım’da Ankara’da bir araya gelmişti. Sürpriz görüşmeyi Milliyet yazarı kendi köşesinden duyururken HDP ve CHP görüşmeden haberleri olmadığını duyurmuştu. Türk ve Kılıçdaroğlu’nun CHP-HDP arasında yerel seçim ittifakı için görüştükleri iddia edilmişti.

Bir Cevap Yazın