Ana sayfa Genel Güncel DSG’den ABD Ile Anlaşma Açıklaması

DSG’den ABD Ile Anlaşma Açıklaması

155
0

DSG Sözcüsü Gabriel Kino IŞİD den sonrası dönemler için koalisyonla bir anlaşmalarının olduğunu belirterek Kentlerin yeniden yapılanması ve sivil meclislerin oluşturulması için aramızda anlaşmalar var dedi IŞİD ile mücadeleyi sonrası Suriye’de askeri varlığını artıran ABD nin IŞİD sonrası dönem için de YPG’nin ana omurgasını oluşturduğu DSG ile anlaşmalarının olduğu ortaya çıktı

DSG olarak koalisyon güçleriyle anlaşmalarının olduğunu belirten DSG Sözcüsü Gabriel Kino, şöyle konuştu: “Biz IŞİD terörüne karşı savaşıyoruz. Ortak hareket ediyoruz. Projemiz ve programız IŞİD’in Suriye’de bitirilişidir. IŞİD’in bir daha ortaya çıkmaması için mücadele ediyoruz. Başka terörlerin ortaya çıkmaması için de mücadele edeceğiz. Bizim IŞİD’den sonrası dönemler için koalisyonla bir anlaşmamız vardır. Kentlerin yeniden yapılanması ve sivil meclislerin oluşturulması için aramızda anlaşmalar var. Kentlerin eğitim, sağlık ve diğer alanlarda ihtiyaçlarının da giderilmesi için aramızda anlaşmalar var.

DSG’nin siyasi kanadı olan Demokratik Suriye Meclisi (DSM)’nin Washington Temsilcisi Bessam Said İshak ise, ABD’nin DSG ve DSM ile oluşturduğu ortaklığa güvendiğini belirterek, ABD’nin Suriye’nin kuzeyindeki Kürt yönetimini yalnız bırakmayacağını söyledi.

Bir Cevap Yazın