Ana sayfa Genel Güncel Erdoğan: HDP’ye oy veren teröristtir demedim

Erdoğan: HDP’ye oy veren teröristtir demedim

211
0

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP’nin, “Erdoğan, HDP’ye oy verenleri terörist ilan ediyor” iddialarına tepki göstererek, “Ben hiçbir yerde ‘HDP’ye oy veren teröristtir’ demedim” ifadelerini kullandı. 31 Mart seçimleri propaganda kapsamında Malatya mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP’nin “Erdoğan, HDP’ye oy verenleri terörist ilan ediyor.” iddialarına tepki göstererek “Hiçbir yerde benim böyle bir ifadem

olmamıştır ama başındakiler olarak sizler teröristsiniz” dedi Erdoğan, konuşmasında şunlara yer verdi: “Bizim siyasi anlayışımız bellidir bizde millete efendilik yoktur hizmetkarlık vardır. Son zamanlarda bölücü terör örgütünün birlikte olduğu CHP, sözde İYİ Parti, Saadet dörtlü çete bunlara 31 Mart’ta sandıklarda bir Osmanlı tokadı vurmaya var mıyız? İrade, erdem ve cesaretle Türkiye’yi şahlandırma mücadelemizi kesintisiz bir şekilde sürdüreceğiz. Aşılması gereken son bir engelimiz daha var. Atlatmamız gereken son bir viraj, son bir kavşak daha var. 31 Mart seçimlerini de suhuletle geride bırakmamız gerekiyor. Muhalefet ısrarla 31 Mart seçimlerini önemsizleştirmeye çalışıyor. Türkiye tarihinde ilk kez kendi gemileri ile Doğu Akdeniz’de doğal gaz arıyoruz CHP’liler bunu bile dillerine doluyor. Ülkemiz Rumlara rağmen böyle kritik bir hamle gerçekleştiriyor CHP bunu bile engellemeye çalışıyor. Rum sözcülüğü yapıp Yunan gazetelerine manşet oluyorlar. CHP cehaletle gaflet gafletle ihanet arasında gidip gelmektedir. CHP’liler çok daha vahim hatalar işliyorlar. Mevcut yönetim altında CHP milli irade düşmanları tarafından kullanılan bir koçbaşına dönmüştür. Bugün CHP tarihinin en büyük kimlik bunalımını yaşamaktadır.

Bay Kemal 82 milyonun huzurunda YPG terör örgütüne sahip çıkıyor, YPG’nin ülkemiz için bir tehdit oluşturmadığını iddia ediyor. Bay Kemal aylardır bir şey söylüyorum ben bugüne kadar 23 bin TIR dolusu silahla donatılan Suriye’de binlerce insanı katleden bir katil sürüsünü CHP Genel Başkanı kanarya sevenler derneği gibi mi görüyor? YPG bize saldırmaz diyen Bay Kemal’e soruyorum bu örgütün ülkemizdeki eylemlerinden de haberin yok mu? PKK’yı AB terör örgütü ilan ediyor ya sen kanaryalar derneği mi ilan ediyorsun? YPG’nin şehit ettiği güvenlik görevlilierimziden de haberin yok mu? Geldiğimiz nokta itibarıyla Türkiye’de artık muhalefet açığı değil, devşirme muhalefet sorunu vardır. Son zamanlarda HDP’liler bir şey uydurmaya başladılar, ‘Erdoğan, HDP’ye oy verenleri terörist ilan ediyor…’ Hiçbir yerde benim böyle bir ifadem olmamıştır ama başındakiler olarak sizler teröristsiniz. Çünkü, sizler bu terör örgütüne destek verdiniz, veriyorsunuz. Belediyelerinize gönderilen paraları Kandil’e gönderen sizsiniz. Niçin buralar kayyuma teslim edildi, yargı bu kararı neden verdi, işte bundan verdi. Bundan sonra da aynı şey olursa aynı kararı ben inanıyorum ki bizim yargımız alacaktır. Millet İttifakı, milletin geleceğine pusu kurma, Türkiye’nin istikbalini karartma, ülkemizi Suriye’deki kazanımlardan koparma, terör örgütlerini tekrar başımıza musallat etme ittifakıdır. Bu ittifak, bir yıkım ittifakıdır.”

Bir Cevap Yazın