Ana sayfa Genel Güncel Mahsun Kırmızıgül’ün annesinin….

Mahsun Kırmızıgül’ün annesinin….

135
0

Kürt sanatçı Mahsun Kırmızıgül’ün annesi Faike Arık’ın İstanbul’daki evinde çalışan Türkmenistan uyruklu temizlikçi kadın yaklaşık bir buçuk milyon liralık para ve ziynet çaldı. Polisin çalışması sonucu şüpheli kadın ve akrabaları yakalanırken, para ve ziynet eşyalarının bir kısmı ele geçirildi 5 Kasım 2018 tarihinde meydana gelen olayda polise müracaatta bulunan Sanatçı Mahsun Kırmızıgül’ün annesi Faika Arık(85) evde

bulunan 130 bin dolar, 5 bin EURO ve 45 parçadan oluşan ziynet eşyasının çalındığını söyleyerek polise başvurdu. Etiler’deki evde meydana gelen hırsızlık olayında yaklaşık 1,5 milyon liralık para ve ziynet eşyası çalındığı belirtildi İnceleme başlatan polis, Kırmızıgül’ün annesinin evinde hizmetçi olarak çalışan Türkmenistan uyruklu Muyassar M., evde bulunan toplam 1,5 milyon liralık para ve ziynet eşyasını çalarak kaçtığını tespit etti Ekiplerin takibi sonrasında Ankara’da gözaltına alınan Muyassar M. ve eşi Şersat M.(45)’nin yurt dışına çıkmaya çalıştıkları ortaya çıktı Suçlarını itiraf ettiler Polis şüphelilerle birlikte yaklaşık 66 bin dolar ile iki adet yeni alınmış.

cep telefonu ve 300 gram altın ele geçirdi Poliste yapılan sorgularında Muyassar M. ile Şersat M. suçlarını itiraf ettikleri ancak çaldıkları paranın üzerlerinde çıkan para kadar olduğunu iddia ettiler. Diğer şüpheliler ise hırsızlıkla bir ilgilerinin bulunmadıklarını söyledikleri öğrenildi. Poliste işlemleri tamamlanan toplam 8 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Bir Cevap Yazın