Ana sayfa Genel Güncel Mustafa Karasu “Rojava’da Kürtler ne yapacak?” sorusuna cevap verdi

Mustafa Karasu “Rojava’da Kürtler ne yapacak?” sorusuna cevap verdi

183
0

PKK liderlerinden Mustafa Karasu, ABD’nin PKK liderleri Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan’ın yerini ihbar edeceklere milyonlarca dolar ödül verileceği şeklindeki açıklamasına tepki gösterdi. Karasu ANF’de yayımlanan açıklamalarında kararı Tüm Kürt halkına saldırı” olarak niteledi Karasu kararın uluslararası komplo olarak nitelediği 1998’de Abdullah Öcalan’ın ABD tarafından Türkiye’ye teslim edilmesi olayının devamı

olduğunu söyleyerek şöyle konuştu ABD’nin ne adına, kimin hakkında bu kararı aldıklarını gerçekten sormak gerekir. ABD hangi hak ve yetkiyle böyle bir karar alıyor? Ya da hangi gerekçeyle böyle bir karar çıkarıyor? Bunu gerçekten anlamak zordur. ABD bilmeli ki, artık dünya vahşi batı gibi yönetilemez. Kürtler de o vahşi batının haydutları değildir. Bir kere bunu belirtmek istiyoruz. Eğer bir haydutluk varsa, bu ABD’nin yaptığı olur.”

Kararın sadece PKK’ye değil tüm Kürtlere yönelik bir saldırı olduğunu söyleyen Karasu, “ABD’nin aldığı karar tamamen kendi ekonomik ve siyasi kirli çıkarlarının sonucu olarak aldığı bir karardır” dedi Rojava’da Kürtler ne yapacak Karasu, Suriye Kürtlerinin, ABD’nin bu kararına karşı tutum alması gerektiğini belirterek, tutum alınmazsa yenilginin kabul edilmiş olacağını söyledi Rojava’da Kürtler ne yapacak? Rojava’da Kürtler tabii ki ABD’nin bu politikasına karşı tutum alacaklardır. Kürtlerin en güçlü, en büyük örgütüne böyle yaklaşmak Kürdü zayıflatmaktır. Kürdü zayıflatmak demek; Rojava Devrimini yenilgiye uğratmak demektir. Tabii ki Rojava’daki halkımız ve siyasi güçler ABD’nin bu kararına karşı tutum koyacaklardır. ABD’nin bu kararına karşı tutum koymazlarsa zaten yenilgiyi kabul etmiş olurlar. Güçsüzlüğü kabul etmiş olurlar, güçsüzlük de yenilgidir.”

Bir Cevap Yazın